top quality pp woven shopping bags | Non Woven Bags Solve the Toxic Problem of Plastic Bags
01 януари

Висококачествени PP тъкани чанти за пазаруване | Нетъканите торбички решават токсичния проблем с найлоновите торбички

Найлоновите торбички са токсични

Всички знаем, че найлоновите торбички замърсяват околната среда и са токсични вещества, така че знаете ли колко токсини има в токсична найлонова торбичка? Като цяло малко хора обръщат внимание. Тогава Wenzhou Dexuan Packaging Co., Ltd. ще ви обясни колко токсини се съдържат в токсичните найлонови торбички, надявайки се да ви помогне.

На пазара има два вида найлонови торбички: нетоксични найлонови торбички и токсични найлонови торбички. Нетоксичните найлонови торбички са изработени от полиетилен, полипропилен, меламин и други суровини и могат да се използват за опаковане на храни; токсичните найлонови торбички като найлонови торбички от поливинилхлорид (PVC) са токсични и не могат да се използват като торбички за опаковане на храни.

Въпреки това, повечето от найлоновите торбички, използвани на пазара, особено фермерските пазари и дребните търговци, са токсични найлонови торбички и дори найлонови торбички, които влизат в пряк контакт с готвена храна. Тези найлонови торбички не се стерилизират, те са силно пълни с талк и се използват редовно. Готвената храна, особено горещата храна, като прясно изпечени кифлички, овесена каша, соево мляко и др., Се опаковат директно в пластмасови продукти, което няма да причини внезапни лезии, но ще намали човешкото здраве, което е еквивалентно на хронично хранително отравяне.

Д-р Джоу Ичи от Центъра за еко-екологични изследвания на Китайската академия на науките посочи, че найлоновите торбички за еднократна употреба съдържат различни вируси, бактерии и канцерогени. Сред тях талкът може да образува калциеви отлагания, които могат да доведат до камъни в човешките органи. Опаковането на топла храна в найлонови торбички за еднократна употреба може лесно да доведе до отравяне с олово. Найлоновите торбички могат да произвеждат до 16 вида токсични вещества при висока температура, които проникват в храната, не само увреждат черния дроб и бъбреците на човека, но също така могат да попречат на ендокринната система, което води до намалена плодовитост и мъжка "феминизация". Освен това, ако изхвърлените пластмасови продукти са замърсени със замърсители, те ще се превърнат в места за размножаване на комари, мухи и бактерии, за да оцелеят и да се размножават. Рециклираните найлонови торбички също съдържат много невидими микроби и канцерогени.

Ние предлагаме нетъкани торбички и свързани продукти, ако проявявате интерес, моля свържете се с нас за повече информация.